KOKU GİDERİMİ VE HAVA TEMİZLEME ÇÖZÜMLERİ

ÇÖZÜMLERİMİZ

MUTFAK BACALARINDAN YAYILAN KOKULARIN GİDERİMİ

Yemek üretim tesisleri, restoranlar ve endüstriyel mutfaklar kendi başlarına ciddi bir koku kaynağı oluşturur. Bu tür bacalardan yayılan kokular daha az çeşitli karaktere sahip oldukları için endüstriyel bacalara göre daha kolay bir uygulama türü olarak değerlendirilir.

Uygulamada çoğunlukla ıslak tip, kısmen de kuru buhar yöntemi tercih edilirken küçük tesislerde jel tipi koku gidericiler de başarıyla uygulanabilir.

ODOR CONTROL KOKU GİDERİMİ NASIL ÇALIŞIR ?

  • Mutfak bacalarından yayılan kötü kokuların Odor Control ile giderimi için aşağıdaki yöntemlerin bileşkeleri kullanılır.
  • Nötralizasyon Odor Control koku giderim ürünlerinin aktif maddesi öncelikle koku molekülünün kendisini hedefler. Odor Control’ün özel molekül yapısı istenmeyen koku molekülüne kilitlenerek kötü kokunun burun içindeki algılayıcılar tarafından algılanan yapısını bozar.
  • Dengeleme Mutfak bacalarından yayılan koku kaynağına zıt yapıda seçilen ve Odor Control formülüne eklenen esanslar kötü kokuyu bir anlamda parazitler, mesajını bozar ve algılanmasını engelleyerek tamamlayıcı bir etki yaratır.
  • Çökeltme Odor Control özellikle sisleme otomasyonuyla uygulandığında yaratılan sis koku moleküllerini içine alır ve sisle beraber ağır ağır çökeltir. Bu etki bir anlamda yağmur sonrası etkiye benzer şekilde havayı Odor Control ve su karışımıyla yıkamak olarak özetlenebilir.
  • Parçalama Uygulamanın gereklerine göre seçilen bir kısım Odor Control formülasyonlarındaki enzimler ve mikroorganizmalar nötralizasyon etkisini pekiştirecek şekilde koku moleküllerini parçalar.
  • Bu yöntemlerin tamamının veya bir kısmının etkisi sonucunda ortamdaki koku nötralize edilir, insanlar için algılanabilir rahatsız edici seviyenin altına iner.


Kokuyu maskelemez, nötralize eder.


Etkisi akredite yöntemle ölçülebilir


Alternatif yöntemlere göre ekonomiktir.

WhatsApp
Hemen Ara