KOKU GİDERİMİ VE HAVA TEMİZLEME ÇÖZÜMLERİ

ÇÖZÜMLERİMİZ

ATIKSU ARITMA TESİSLERİ

Evsel ve endüstriyel atıksu arıtımında koku özellikle tesislerin giriş yapılarında, çamur çürütme ve susuzlaştırma ünitelerinde oluşur. Giriş yapılarında daha çok amonyak gibi azot bileşikleri oluşurken, çamur çürütme ve susuzlaştırma ünitelerinde H2S gazı daha baskındır. Bunların dışında sağlıklı çalışan bir arıtma tesisinin rahatsız edici koku oluşturmaması gerekir.

Atıksu arıtma tesislerinde Neutroair uygulanmasında havuzların kapatılmasına ve tüm havanın fanlarla bir noktaya aktarılıp burada arıtılmasına gerek yoktur. Neutroair uygulaması hem ilk kurulumda inşaat işi gerektirmediğinden hem de işletmede elektrik tüketimi çok düşük olduğundan kullanıcıyı yatırım maliyeti ve işletme giderlerinde büyük tasarruf sağlar.

Ekonomik faydasının yanı sıra Neutroair atıksu arıtma tesislerindeki kokuyu olfaktometrik olarak ölçülebilir şekilde giderir, kesinlikle maskelemez.

İş güvenliği açısından güvenilir bir yöntem olan Neutroair in uygulandığı ortamlarda personel çalışabilir. İnsan sağlığı üzerinde bilinen bir olumsuz etkisi yoktur.

Atıksu arıtımında giriş yapısı gibi açık havuzların olduğu kısımlarda Neutroair sisleme yöntemiyle su bazlı olarak uygulanabilir. Sisleme yöntemiyle su bazlı uygulama ve üstünlükleriyle ilgili detaylara bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Çamur susuzlaştırma ünitesi gibi iç mekanlarda ise isteğe göre sisleme veya kuru buhar yöntemleri tercih edilebilir.

  • Arıtma tesislerinin hızla devreye alınıp verimli şekilde işletilmesi için geliştirdiğimiz Microlife bakteri kültürleri için www.microlifebiotech.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.


Kokuyu maskelemez, nötralize eder.


Etkisi akredite yöntemle ölçülebilir


Alternatif yöntemlere göre ekonomiktir.

WhatsApp
Hemen Ara